Marta Grzegorzak Kaminomoto Tonic

kaminomoto-efekty-2

Od kiedy dobre kilka lat temu odkryłam cudowne działanie wcierek do skóry głowy, zdążyłam przetestować już ich naprawdę sporo! Te na wypadanie, na porost włosów, na przetłuszczanie się skóry głowy, nawilżające, wzmacniające… Wszystkie mają jednak jedną cechę wspólną – siła ich działania w dużej mierze zależy od sposobu ich nakładania. Zatem jak stosować wcierki do włosów , aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał?

Wcierka jako element pielęgnacji

Podstawową kwestią, którą należy zrozumieć, aby jak najwięcej czerpać z wcierek do skóry głowy jest to, że nie są one tylko miesięczną kuracją do „odbębnienia”, aby pozbyć się danego problemu, ale elementem pielęgnacji. Być może nawet ważniejszym niż maska czy serum, bo stosowanym w końcu na skórę głowy, z której wyrastają nasze włosy. Jeśli spojrzeć by na to z perspektywy dermatologii, to skóra głowy nie różni się wcale tak bardzo od naszej cery, a mimo wszystko spychamy jej pielęgnację na dalszy, jeśli nie ostatni plan. Od dawna więc pielęgnacja mojej skóry głowy ma dla mnie duże znaczenie i staram się na stałe przemycać do niej wcierki i oleje.

Obecnie stosuję wcierkę Kaminomoto Hair Growth Tonic II. Jest to produkt wzmacniający, hamujący wypadanie i przyspieszający porost. To jednak z najpopularniejszych wcierek na świecie i numer jeden w Japonii. Stosowana właśnie na zasadzie codziennej pielęgnacji skóry głowy. Od znajomej z Japonii dowiedziałam się, że przez wiele kobiet stosowana jest wręcz litrami! O Kaminomoto pierwszy raz usłyszałam dobre kilka lat temu.
Na razie stosuję ją od 3 tygodni  i jestem pozytywnie zaskoczona totalnym brakiem przetłuszczania włosów, a wręcz ich zmiękczaniem (!).  mocny efekt mrowienia po nałożeniu świadczy o działaniu produktu.

Stosowanie wcierek – metoda na strzykawkę

Metodę na strzykawkę stosuję już od wielu lat i jest to moim zdaniem najlepszy i najskuteczniejszy sposób nakładania wcierek. Jedyne czego potrzebujecie to pusta strzykawka, najlepiej o mniejszej pojemności do 5 mililitrów. Do strzykawki nabieramy 4-5 ml, które będziemy aplikować na skórę głowy w zależności od zaleceń producenta. Ja najczęściej wcierki nakładam codziennie wieczorem, choć akurat Kaminomoto producent zaleca stosować dwa razy dziennie. Moja standardowa ilość to 4-5 ml jednorazowo. Na szczęście Kaminomoto zupełnie nie przetłuszcza włosów, więc spokojnie stosuję standardową ilość.
Jak stosować wcierki do włosów?

Jak stosować wcierki do włosów?

Szczotką lub palcami tworzymy przedziałek, na który następnie aplikujemy kilka kropli wcierki i wmasowujemy. Następnie robimy kolejny przedziałek, potem wmasowujemy i tak dalej. Przedziałki nie muszą być idealne, sama często nawet nie robię ich szczotką, a po prostu wsuwam strzykawkę między włosy, aplikując wcierkę w różne miejsca skóry głowy.

Jak stosować wcierki do włosów?
Po aplikacji całej zawartości strzykawki wykonuję zawsze dokładny masaż opuszkami palców. Później przez mniej więcej minutę dodatkowy masaż Tangle Teezerem. Dzięki temu pobudzamy ukrwienie skóry głowy, a wchłanianie produktu jest znacznie lepsze i działa on mocniej. Kaminomoto przyjemne mrowi po aplikacji i masażu!
Przeczytaj cały wpis na blogu urodaiwlosy.pl