Katarzyna Guzdek Kaminomoto Accelerator

kaminomoto-efekty-5

Obecnie mam dość stresujący okres – nowa praca, egzaminy, cuda na kiju. Wcieranie tego kosmetyku rozpoczęłam w momencie, gdy włosów zaczęło mi wypadać około 1,5 raza więcej niż zwykle (zabawne, akurat miałam wtedy rozmowę o pracę i egzamin na prawko xD), ale trwało to dopiero od kilku dni.

W dwa tygodnie było po problemie. Włosów znów wypada malutko (chociaż stres nadal jest – ale mniejszy), skóra głowy jest zadowolona (żadnego swędzenia czy też podrażnienia), a na linii czoła ponownie pojawiły się 0,5-1cm bejbiki.

To wcierka etanolowa. Sole sodowe kwasów fumarowego i bursztynowego wykazują działanie regulujące w procesie złuszczania naskórka. Są stosowane chociażby w leczeniu łuszczycy, przypisuje im się także działanie przeciwwrzodowe, przeciwświądowe, detoksykujące i przeciwnowotworowe. Glikol butylenowy wraz z gliceryną i pantenolem odpowiadają za nawilżenie i łagodzenie wszelkich podrażnień skóry. PEG-ylowana pochodna oleju rycynowego jest natomiast składnikiem natłuszczającym. Zawiera ekstrakty z: rozmarynu, isodonu i szupinu. Zawiera mentol i witaminę E oraz konserwanty (bez parabenów i kompozycji zapachowej).

Skład dość krótki, ale jest w nim wszystko, co trzeba: promotor przejścia (etanol), substancje nawilżające, antyseptyczne, regenerujące oraz ekstrakty.