Ciekawostki

Włosy zimą

Włosy zimą – 10 przykazań trychologa

1. Myj skórę, nie tylko włosy. Noszenie czapki może pobudzać pracę gruczołów łojowych i potowych, dlatego, aby uniknąć konsekwencji w postaci łupieżu, świądu czy podrażnienia, zwróć uwagę na odpowiednio dobrany szampon i myj skórę podwójnie i regularnie.
2. Karm swoje włosy regularnie. Włosy w okresie zimowym narażone są na przesuszenie, dlatego po każdym myciu nawilżaj je, używając odpowiednio dobranej odżywki, regeneruj raz w tygodniu odżywczą maską i zabezpieczaj olejkami ochronnymi.
3. Szczotkuj regularnie. Zainwestuj w dobrą szczotkę -warto. Wiatr i nakrycie głowy zwiększa ryzyko plątania się włosów, dlatego szczotkuj je regularnie.
4. Koniec z fast foodami i przetworzoną żywnością. Postaw na zdrową i zbilansowaną dietę i ciesz się pięknymi włosami.
5. Niezależnie od tego czy myjesz włosy rano czy wieczorem – wysusz je. Nie chodź spać i nie wychodź z domu z mokrymi włosami. Uniknies tym samym problemów zarówno ze skórą głowy, jak i z włosami.
6. Susz włosy „z głową”. Nie pocieraj mokrych włosów ręcznikiem, ale delikatnie odsącz z nich nadmiar wody. Turban z ręcznika, w którym tak lubisz chodzić, ściągnij w miarę możliwości jak najszybciej, aby uniknąć pobudzenia gruczołów łojowych do pracy. Jeśli natomiast używasz suszarki, to susz włosy letnim strumieniem powietrza.
7. Zrezygnuj z mocnych upięć. Mogą się przyczynić do osłabienia łodygi włosa oraz nadmiernej utraty włosów.
8. Wspomagaj odporność i dbaj by nie zachorować. Leki oraz choroba osłabiają cebulki włosa i przyczyniają się do ich osłabienia lub wypadania.
9. Dbaj o psychikę. Okres jesienno-zimowy potrafi dać w kość. Znajdź sposób na odreagowanie stresu i spędzaj wolny czas tak, jak lubisz.
10. Postaw na czapkę. Chroń skórę głowy i włosy przed wiatrem i chłodem – odwdzięczą Ci się na wiosnę.