Ciekawostki

Toniki pobudzające wzrost włosów

Jaki kosmetyk wybrać, by pobudzić porost włosów? Jak często go stosować? Jak długo? Czy warto wypróbować kosmetyki naturalne? Czym się kierować, by wybór był jak najlepszy?

Na czym polega działanie wcierki?
Wcierka to umowna nazwa dla kosmetyków, które nanosi się na skórę głowy, by aktywować działanie mieszków włosowych. Może to być tonik, serum czy emulsja.

Chociaż nazwa wywodzi się od słowa „wcierać”, wcierka nie wymaga działania mechanicznego. Wystarczy aplikacja preparatu na skórę głowy.

Wcierka zawiera substancje aktywne, które wnikają w naskórek i sprzyjają jego odżywieniu. Włosy są wytworem naskórka, zatem prace poprawiające jego stan, wpływają znacząco na stan samych włosów.

Jaka skóra, taka wcierka, czyli jak wybrać wcierkę?

1. Jak często?
Aby wcierka zadziałała, musi być właściwie dobrana do potrzeb skóry głowy. W przeciwnym wypadku zamiast poprawiać porost, spowoduje łupież, łojotok albo podrażnienie, nasilając wypadanie włosów.
Jak stosować prawidłowo wcierkę na porost włosów?

W przypadku wcierek sprawdza się zasada nie tyle, co „często”, ile „regularnie” – systematycznie.

Zasada „zbyt często” też nie jest dobra. Skóra potrzebuje odpoczynku jak sportowiec po treningach. Jeśli trenujesz, wiesz, że treningi wykonywane codziennie nie są tak efektywne, jak co te, gdzie ćwiczysz co drugi dzień i masz chwilę na regenerację.

Stosuj wcierki 2-3x w tygodniu. To w zupełności wystarczy, jeśli chcesz zadziałać intensywnie.

Jeśli brakuje Ci czasu, wybierz system, gdzie stosujesz wcierkę 1x na tydzień, ale rób to regularnie, np. w każdą środę. Dużo ważniejsza jest regularność stosowania wcierki niż jej częstotliwość. Skóra się przyzwyczaja do rytuałów, jak Twój żołądek do danej pory jedzenia.

2. Jak długo?
Oprócz regularności bardzo ważne jest, przez jak długi czas stosujesz wcierkę. Czas stosowania wcierki wydłuża się wprost proporcjonalnie do efektów. Dłuższe stosowanie „utrwala efekty”. Oznacza to, że cierpliwe stosowanie wcierki przez długi czas maksymalizuje osiągnięte rezultaty pracy nad skórą głowy. Włosy stają się coraz lepiej ukorzenione, a przez to grubsze i lepsze jakościowo

Skóra potrzebuje około 2-3 miesięcy czasu na wykorzystanie, uaktywnienie i przełożenie na porost włosów substancji aktywnych z zastosowanej wcierki. Dlatego czas działa na Twoją korzyść.

3. Czas pozostawienia wcierki na skórze głowy.
Toniki Kaminomoto nie wymagaja spłukiwania i powinny pozostać na skórze jak najdłużej – aż do kolejnego mycia głowy. Dobrze, gdy kosmetyk pozostanie na noc. W nocy skóra ulega regeneracji, więc lepiej wykorzysta składniki aktywne.