Ciekawostki

Kaminomoto – siła płynąca z ziół

Zioła w kosmetologii przeżywają renesans. Zawarte w ziołach substancje są lepiej przyswajane przez skórę i rzadziej powodują podrażnienia niż syntetyczne związki chemiczne.

Naturalne ekstrakty są bezpieczne dla praktycznie każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stanu naskórka. Brak parabenów, sztucznych barwników i zapychaczy sprawia, że są łaskawsze dla wrażliwej skóry. Doskonale radzą sobie z wieloma rodzajami problemów skórnych – podrażnieniami, stanami zapalnymi, łupieżem i wypadaniem włosów. Współdziałają w harmonii z życiowymi funkcjami naszego organizmu. Nasza skóra wręcz chłonie to, co daje nam natura.

Naturalne ekstrakty z ziół od wieków stosowane były do leczenia podrażnień, łupieżu, wypadania włosów, regeneracji skóry. Wystarczy na krótki czas zamienić dotychczas stosowane kosmetyki na te z zawartością ziołowych ekstraktów, by szybko zauważyć poprawę kondycji skóry i włosów.

Szczególnie cenne dla kondycji włosów i skóry głowy są wyciągi z kujin, masaki, tymianku, lukrecji  i mięty, które mają właściwości odkażające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Wnikają aż do skóry właściwej i docierają do krwiobiegu. Dbają o prawidłowe odżywienie cebulek włosa, stymulują procesy odnowy komórkowej i przyspieszają tempo wzrostu włosa.

Kosmetyki naturalne przy regularnym stosowaniu działają sukcesywnie, przenikając w najgłębsze warstwy naszej skóry. Metodą „małych kroczków” dbamy więc o zachowanie piękna i zdrowia na dużo dłużej, niż w przypadku kosmetyków o sztucznym składzie, które, działając jedynie na powierzchnię naskórka, dają krótkotrwały efekt.