Ciekawostki

Jak nakładać odżywkę?

Nakładasz odżywkę po każdym myciu głowy, a mimo to twoje włosy są przesuszone i matowe? Ten niepozorny trik, który podpatrzyłyśmy u włosomaniaczek, może wszystko zmienić. Potrzebujesz jedynie odżywki i dobrej szczotki lub grzebienia. Różnicę zauważysz już po pierwszym razie.

Czasem niewielka zmiana w codziennej rutynie pielęgnacyjnej może dać spektakularny efekt. Dla wielu dziewczyn chcących uzyskać lśniące, gładkie i dobrze nawilżone pasma takim przełomem jest wczesywanie odżywki we włosy.
Tę metodę polecają wszystkie specjalistki od włosingu udzielające rad na blogach, grupach facebookowych i w tutorialach na YouTube. Pomaga ona w dużo skuteczniejszym, głębszym nawilżeniu kosmyków, ponieważ pozwala włosom lepiej zaabsorbować składniki odżywcze zawarte w kosmetyku.
Jak prawidłowo wczesywać odżywkę we włosy?
Aby zabieg dał ci rzeczywisty rezultat, musisz przestrzegać kilku ważnych zasad:
1. Wczesuj odżywkę tylko głową w dół – wówczas łatwiej dotrzeć do wszystkich włosów i je „wyciągnąć” na szczotce.
2. Poświęć na to 2-3 minuty, a następnie pozostaw odżywkę jeszcze na 3-5 minut, zanim ją spłuczesz.
3. Nie wczesuj odżywki w skórę głowy – w ten sposób nie tylko uzyskasz „przyklap”, ale też włosy będą szybciej przetłuszczone.
4. Do wczesywania używaj szczotki typu paddle brush, czyli płaskie, z dużą powierzchnią i dość szeroko rozstawionymi ząbkami. Możesz sięgnąć też po grzebień, zwłaszcza jeśli twoje włosy są cienkie i delikatne.