Ciekawostki

Jak dbać o skórę głowy?

Dlaczego powinniśmy dbać o skórę głowy?
Skupiając się na codziennej pielęgnacji włosów, często zapominamy o skórze głowy, a przecież od niej również zależy jak będzie się prezentować nasza fryzura. Zaniedbując skórę głowy narażamy ją na przesuszenie, swędzenie i nieestetyczne łuszczenie się. Tym samym możemy doprowadzić do pojawienia się łupieżu lub innych, poważniejszych schorzeń dermatologicznych, które osłabiają włosy i powodują ich wypadanie. Kondycja skóry głowy ma kluczowe znaczenie dla kondycji włosów, dlatego warto zadbać o włosy i skórę głowy kompleksowo.

Jakie są najlepsze kosmetyki do skóry głowy?
Wiele osób ogranicza pielęgnację włosów do regularnego używania szamponu i odżywki, to jednak nie wystarczy, by utrzymać je w dobrym stanie. Powinniśmy sięgnąć także po dodatkowe kosmetyki do skóry głowy, chociażby toniki, które poza wzmacnianiem osłabionych włosów i pobudzaniem ich porostu poprawiają też kondycję skóry głowy nawilżając ją i odżywiając.

Jak działa tonik do skóry głowy?
Tonik do skóry głowy ma za zadanie wspomagać utrzymanie jej właściwego pH, a także wspierać odżywienie i prawidłowe funkcjonowanie cebulek włosa. Doskonale do tego celu sprawdzą się toniki Kaminomoto. Stosowane regularnie wyleczą podrażnioną skórę głowy, pobudzą cebulki i ale też zadbają o kondycję i sprawią, że włosy staną się mocne, gęste i lśniące. Pamiętaj! Toniku do skóry głowy używaj codziennie.