Ciekawostki

Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów?

Trend na minimalistyczną pielęgnację włosów znacznie zyskuje na popularności, a niektórzy twierdzą nawet, że szampon bogaty w składniki odżywcze jest w stanie zapewnić ich włosom nie tylko oczyszczenie, ale i wygładzenie czy zwiększenie objętości. Mimo wszystko jednak dalej dość trudno wyobrazić nam sobie dbanie o nasze kosmyki bez użycia odżywki do włosów. Przykładowo – choć szampon do włosów Kaminomoto Hair Shampoo wyposażyliśmy w cały arsenał składników odżywczych i kondycjonujących, takich jak Kamigen K, Kamigen E, korzeń lukrecji, octopirox i mniej wymagającym włosom faktycznie może to wystarczyć, przy skłonnych do plątania, mocniej zniszczonych czy puszących się kosmykach zastosowanie odżywki Kaminomoto Hair Conditioner może się okazać niezbędne.

CO DAJE ODŻYWKA DO WŁOSÓW?

Dobrze skomponowana odżywka do włosów, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu odżywić włosy i wydobyć z nich to, co najlepsze. Podstawą jest oczywiście miękkość, gładkość, naturalny połysk, ułatwienie rozczesywania i układania włosów. Właścicielki i właściciele kręconych kosmyków będą potrzebowali większej dawki emolientów do ujarzmienia i wygładzenia pasm, natomiast osoby o cienkich, rzadkich włosach bez objętości duży nacisk powinny położyć na humektanty i dodatek protein. Jednym z ważniejszych zadań odżywki jest także szybkie zniwelowanie potencjalnego działania wysuszającego, jakie czasem możemy odczuć po użyciu szamponu. Warto wiedzieć, że nawet produkty, w których zastosowano łagodniejsze detergenty u osób o bardzo suchej skórze czy włosach mogą mieć potencjalne działanie wysuszające. W takim przypadku do mycia można używać na zmianę szamponu i odżywki bez silikonów lub do oczyszczać włosy metodą kubeczkową, polegającą na rozcieńczeniu i spienieniu szamponu w zakręcanym pojemniczku. Tak wytworzona piana jest łagodniejsza i łatwiej się spłukuje.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ ODŻYWKĘ DO WŁOSÓW?

Odżywka do włosów to tuż obok szamponu praktycznie niezbędnik w codziennej, podstawowej pielęgnacji. Aby uzyskać najlepsze efekty, warto wybierać te o naturalnym składzie, bazujące na dobrej jakości składnikach odpowiednio ze sobą połączonych i skomponowanych. Odżywka o bogatym składzie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym, z uwagi na brak czasu lub chęci, nie po drodze z dodatkowymi elementami pielęgnacji włosów, takimi jak olejowanie, stosowanie wcierek czy peelingów do skóry głowy.