MiaMia1621 Kaminomoto Tonic

kaminomoto-hair-growth-tonic

Zacznę od tego, że zaczynając stosowanie toniku, byłam 2 miesiące po dość mocnym rozjaśnianiu, a moje włosy w nienajlepszym stanie, wypadające w ilości 80-100 włosów dziennie. Niby norma, ale dla mnie to zdecydowanie za dużo, gdyż przed rozjaśnianiem moje cienkie włosy o wiele lepiej "trzymały się" skóry głowy. Dodatkowo skóra była dość podrażniona i swędząca. W produkcie Kaminomoto pokładałam więc spore nadzieje, licząc przede wszystkim na zahamowanie wypadania. I się nie zawiodłam! 🙂

Po 1,5 miesiąca systematycznego wcierania (rano i wieczorem) w skórę mogę z radością stwierdzić, że wypadanie zostało zahamowane o jakieś 70% i widać odrastające nowe włoski, tzw. baby hair. Włosy odrastają mocne i błyszczące. Kolejnym plusem toniku jest bardzo fajne uczucie bardziej plastycznych włosów u nasady, czyli nie są już takie "błagie" w dotyku i mają większą objętość od skóry głowy. Jedynym minusem jest nieco szybsze przetłuszczanie się skóry (być może przez alkohol w składzie, albo też sam fakt wcierania czegoś 2 razy dziennie), ale nie jest to aż tak uciążliwe przy uzyskanych efektach. Skóra staje się za to coraz czystsza i mniej swędzi.

Produkt ma bardzo dobry ziołowy skład zawierający japońskie ekstrakty ziołowe, czemu przypisuję jego skuteczność działania. Działanie czuć od razu poprzez przyjemne mrowienie i rozgrzewanie się skóry głowy (jest to chwilowe uczucie po nałożeniu produktu). Zapach przyjemny, ziołowy. Cena jest do przełknięcia przy tak dużej pojemności (aż 180 ml!) i wydajności: starczy na około 1,5 miesiąca stosowania przy rozsądnym dawkowaniu.

Jak najbardziej polecam osobom ze słabszymi włosami 🙂