Marta Nowak Kaminomoto Tonic

kaminomoto-efekty-3

Jest to więc wcierka typowo alkoholowa, w której alkohol pełni funkcję wspomagającą penetrację aktywnych składników w głąb skóry. W składzie szczególnie zwraca uwagę sporo składników kojąco działających na skórę głowy, w tym m.in. O-cymen-5-ol, który działa antyseptycznie, zwalcza drobnoustroje, łupież i swędzenie skóry. Na wzmiankę zasługuje także Isodon Trichocarpus Extract (przyspiesza porost włosów, wzmacnia i odżywia cebulki, poprawia krążenie) oraz Sophora Angustifolia

Działanie

Tonik stosowałam dwa razy dziennie – rano i wieczorem przed snem – wmasowując go w skórę głowy. Robiłam to bardzo skrupulatnie i regularnie, nie pomijając żadnej dawki.

Początkowo obawiałam się, że ze względu na zawartość alkoholu, tonik może spowodować u mnie efekt odwrotny od zamierzonego i zamiast złagodzić stan mojej skóry głowy, dodatkowo ją podrażni. Nic takiego się jednak nie stało, a w czasie jego stosowania (w zasadzie do teraz, kilkanaście dni po zakończeniu kuracji) przestałam odczuwać jakiekolwiek pieczenie czy swędzenie tego obszaru, nie tworzyły mi się żadne strupki ani ranki. To naprawdę spory sukces.

Jest jeszcze jedna zaleta zastosowania u mnie tego produktu: znaczące zahamowanie wypadania włosów. Widzę wyraźnie, że zostaje ich mniej na szczotce czy ubraniach w ciągu dnia. Włosy rosną też szybciej – w miesiąc przybyło ich 2 cm, czyli ponad dwa razy tyle, co bez wspomagania.