Ciekawostki

Metoda OMO

Metoda, która kryje się pod szyfrem OMO to mycie składające się z 3 kroków: O – odżywka, M – mycie, O – odżywka. Matoda ta zakłada, że na początku myjemy włosy odżywką, następnie szamponem i na koniec znowu nakładamy odżywkę. Dzięki temu włosy są chronione przed wysuszającym działaniem szamponu, nie tracą nawilżenia, są delikatnie natłuszczane i mocno odżywiane.

Zaleca się je głównie do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, ale również te delikatne, przesuszone zabiegami fryzjerskimi i stylizacją ucieszą się z tego sposobu. Wiele blogerek urodowych twierdzi, że ta właśnie metoda uratowała im włosy i pomogła w ich stylizacji.

1. ETAP: O jak Odżywka

Zmocz włosy i nałóż odżywkę na całą długość włosów. Na tym etapie zadaniem odżywki jest zabezpieczyć włosy przed wysuszającym działaniem szamponu i stworzyć warstwę ochronną.

2. ETAP: M jak Mycie

Teraz użyj szamponu. Najlepiej nałóż go tylko na skórę głowy, a nie na długość włosów (w wystarczającym stopniu umyje je spływająca z czubka głowy piana). Włosy spłucz wodą.

3. ETAP: O jak Odżywka

Na umyte i lekko odciśnięte z nadmiaru wody włosy nałóż powtórnie odżywkę lub maskę. Warto zastosować kosmetyk o bogatym składzie i mocniejszym działaniu regenerującym i odbudowującym. Pozostaw go na włosach tyle, ile zaleca producent. Następnie spłucz włosy, na koniec kierując na nie strumień chłodnej wody. Odciśnij ręcznikiem, zawiń na chwilę, a potem wysusz chłodnym powietrzem.

Korzyści z metody OMO na włosy

  1. Chroni włosy, a szczególnie końcówki przed wysuszeniem przez szampon
  2. Nawilża
  3. Lekko natłuszcza
  4. Odżywia nawet bardzo wrażliwe i problematyczne partie włosów
  5. Idealna dla włosów wysokoporowatych i zniszczonych oraz dla właścicielek włosów tłustych u nasady i suchych na końcach
  6. Zabezpiecza włosy przed wysokimi/niskimi temperaturami

Sprawdź, czy Twoje włosy są wysokoporowate

Przeprowadź bardzo prosty test: do szklanki wypełnionej letnią lub ciepłą wodą wrzuć swój jeden włos i zostaw go na ok. 5-10 minut. Jeśli po tym czasie włos nadal pływa po powierzchni wody, masz włosy niskoporowate (zdrowe). Gdy zanurzył się tylko trochę, włosy są średnioporowate); jeśli całkowicie „zatonął” – włosy są wysokoporowate.

Co to dokładnie oznacza? Otóż to, że włosy charakteryzują się rozchylonymi łuskami, nieprzylegającymi do siebie, że są suche, sianowate, puszą się, plączą, łamią, są matowe i łatwo chłoną wilgoć. Jeśli tak się dzieje sprawdź – może polubisz metodę OMO, a Twoje włosy odzyskają blask.