Aktywne składniki 

Firma Kaminomoto do produkcji swoich preparatów wykorzystuje współczesną technologię, która łączy z mocą tradycyjnej japońskiej medycyny Kampo, opartej na wyciągach z leczniczych ziół, korzeni i roślin. 

Kamigen K

Ekstrakt z Kujin (Sophora flavescens). Przełomowe odkrycie ekspertów Kaminomoto ogłoszone podczas Trzeciego Kongresu IFSCC. Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi i znacznie przyspiesza wzrost włosów.

CS-Base

Składnik powstały z soli sodowej kwasu fumarowego oraz kwasu bursztynowego. Aktywuje metabolizm komórkowy, przyspiesza wzrost zdrowych, mocnych włosów.

Kwas glicyretynowy

Kwas ten posiada silne właściwości łagodzące, przeciwalergiczne i stymulujące układ immunologiczny.

Ekstrakt z Masaki

Pozyskiwany z liści i łodyg rośliny, odbudowuje naczynia włosowate otaczające cebulkę włosa oraz skutecznie  przywraca funkcje naczyniowe skóry głowy.

Kamigen E

Ekstrakt z Isodon tricarpus pobudza funkcje skóry głowy: poprawia krążenie krwi, wzmacnia i silnie odżywia cebulki włosów, przyspiesza tempo wzrostu włosów. Udowodniono, że Kamigen E stosowany u pacjentów z problemem łysienia przyniósł poprawę jakości owłosienia i przyrost nowych włosów, tzw. ”baby hair”.

Octan tokoferylu

Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwaienie skóry.

Medycyna Kampo

Kampo to tradycyjna japońska medycyna, która powstała w Japonii na bazie starozytnej medycyny chińskiej. Jej podstawy poznano w VI i VII wieku. Japońscy medycy stosowali ją i rozwijali, co doprowadziło do opracowania niepowtarzalnego, skomplikowanego, lecz bardzo skutecznego systemu leczenia. Obejmuje on zestandaryzowane, precyzyjnie dobrane receptury, złozone ze składników pochodzących z natury.

Kampo jest medycyną holistyczną, której celem nie jest wyeliminowanie patogenu (jak to ma miejsce w medycynie zachodniej), ale przywrócenie równowagi między strefą cielesną a duchową pacjenta. Ponieważ tradycja wschodnia nie zna zachodniego podziału na ciało i umysł, receptury tej medycyny leczą człowieka jako całość.
Najczęściej wykorzystywana jest w takich dolegliwościach jak np. zapalenie wątroby, infekcje górnych dróg oddechowych, dysfunkcje układu nerwowego, wszelkiego typu choroby skóry i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

W Japonii Kampo jest bardzo popularne i cieszy się wielkim szacunkiem. Niemal każdy lekarz w Japonii stosuje tą formę leczenia w praktyce. Co ciekawe, wszyscy lekarze i farmaceuci w Japonii mają obowiązek zapoznania się ze starymi pismami, które opisują podstawy i założenia tej metody.

W sprawie współpracy i zamówień hurtowych prosimy o kontakt:

tel. 500127951